zabezpeceni skladu

Je váš sklep dostatečně bezpečný? Co udělat pro maximální ochranu?

Máte strach o svoje věci ve sklepě? Přemýšlíte o jeho zabezpečení? 👉 Zjistěte, co pomáhá a jak si dopřát absolutní pohodu bez nenechavých zlodějů. 

Věděli jste, že sklepní prostory patří mezi “nejoblíbenější” místa pro zloději? A že objasněnost krádeží je jenom 20 %? Zjistěte, jak maximalizovat bezpečností opatření sklepa a jak se problémům s odcizením věcí vyhnout úplně. 

Obsah

Statistiky mluví pro sklepy neúprosně. A počet krádeží stále roste
Jak na zabezpečení sklepa proti krádežím a neoprávněnému přístupu
3 věci, které můžete udělat pro zabezpečení sklepa
Výhody bezpečného uskladnění věcí mimo sklep

Statistiky mluví pro sklepy neúprosně. A počet krádeží stále roste

Každý měsíc probíhají v naší republice tisíce neoprávněných přivlastnění cizích věcí. Například podle statistik z roku 2021 z webu Policie ČR došlo v tomto roce k 10 382 vloupání do ostatních objektů. Vyjasněno bylo pouze 1 995, což je 20 %. V loňském roce se počet vloupání do ostatních objektů (sklepy, kočárkárny apodl.) zvýšil o dalších 6 %. 

Při páchání tohoto trestného činu jsou oblíbené sklepy. V rodinných domech jsou útoky převážně v noci. V panelácích pak zloději kradou raději přes den. Lidé na takových místech se méně znají a lupiči tak zapadnou do denního dění. Pravděpodobnost, že dostanete své uloupené kousky zpět, je bohužel mizivá. Sklep bývá často jediným vaším větším úložným místem, a proto tam mohou být umístěné velmi cenné předměty, jako jsou jízdní kola nebo třeba nářadí. 

Vaší šancí, alespoň na nějakou náplast, je v takové situaci správně nastavené pojištění. Nebo správné zajištění sklepa z přehledu bezpečnosti. 

Jak na zabezpečení sklepa proti krádežím a neoprávněnému přístupu

Vzhledem k tomu, že je objasněnost případů krádeží ve sklepě tak nízká, je důležité myslet na zabezpečení sklepa. Pomoci pomohou zásadní kroky, které je možné dělat velmi jednoduše. Jde především o:

  • Nevpouštět cizí osoby do domu.
  • Řádně zamykat hlavní vchodové dveře a přístupové dveře do sklepních kójí a jiných společných úložných prostor v domu.
  • Zamezit pohledové prostupnosti dveří do vnitřku sklepních kójí (například dveře zevnitř polepit papírovými kartony).
  • Jsou-li ve skladovacích a jiných úložných prostorách domu okna, je třeba je opatřit mechanickými zábrannými prostředky, jako jsou mříže nebo uzamykatelné okenice.
  • I pootevřená balkonová okna nebo větrací okénka v suterénu jsou pro zloděje velkým lákadlem, v noci je zamykejte.
  • Bezpečnost uvedených prostor zvýšíte instalací bezpečnostních mechanických prvků jako jsou bezpečnostní zámky, pevné dveřní zabezpečovací kliky a pevné vstupní dveře nebo pojistky dveřních závěsů jako zábrana proti vysazení.
  • A v neposlední řadě platí pravidlo můj dům, můj hrad – všichni obyvatelé domu by se měli domluvit na řádném uzamykání všech vstupních dveří a společných úložných prostor domu a nevpouštět cizí osoby do objektu.


Samozřejmě, že je velmi obtížné se například v bytovém domě se všemi domluvit. Ale je v zájmu všech, aby to fungovalo. Pro zabezpečení sklepa můžete udělat sami ještě víc… 

3 věci, které můžete udělat pro zabezpečení sklepa

Jistota je jistota. Sami můžete pro zabezpečení sklepa podniknout další kroky. Mezi ty nejdůležitější patří:

1. Zabezpečení předmětů ve sklepě

Pokud nemáte místo jinde a nezbývá vám, než některé věci dát do sklepa, zamykejte i je. Do podlahy navrtejte masivní ocelová oka, ke kterým kolo, kočárek či jinou dražší věc zamknete pořádným zámkem. 

2. Elektronické zabezpečení sklepa

Alarmy, detektory, kamery. Cokoliv, co dokáže odhalit přítomnost zloděje a nejlépe spustit poplach, když se nějaký objeví. Máloco odstraší lupiče tak, jako když na něj něco upozorní. Ze stejného principu nechce být ani viděn – automatické rozsvěcování světel ve společných prostorách včetně sklepa také není od věci.

3. Pojištění sklepních prostor

V neposlední řadě zbývá sklep pojistit. Pojištění sklepa bývá sice často už součástí pojistných smluv domácnosti, ale je lepší si to vždy ověřit. Čím vyšší zabezpečení sklepa, tím vyšší pojistné plnění

Výhody bezpečného uskladnění věcí mimo sklep

Chcete mít jistotu, že vám ze sklepa nikdo nic neukradne? Máte obavy, že i nejlepší zabezpečení sklepa by mohlo způsobit ztrátu cenných věcí? Popřemýšlejte o uskladnění věcí mimo sklep, například v mini skladu. Získáte řadu výhod, které se netýkají pouze bezpečnosti. 

  • Eliminace rizika krádeže – Ukládání věcí mimo sklep eliminuje riziko krádeže a zajistí větší bezpečnost vašich cenných předmětů. Například náš celý skladovací areál je nepřetržitě střežen bezpečnostní službou a kamerovým systémem. Kontejnery jsou velmi odolné vůči vandalismu. Vaše uskladněné věci jsou ve 100 % bezpečí.
  • Ochrana před vlhkostí a zatuchlým vzduchem – Sklepní prostory jsou náchylné k vlhkosti a zatuchlosti, což může poškodit některé předměty, jako jsou oblečení, nábytek nebo knihy. Ukládání věcí mimo sklep může chránit tyto předměty před vlhkostí a zajistit, že zůstanou v dobrém stavu.
  • Snadnější přístup – Ukládání věcí mimo sklep může znamenat snadnější přístup k nim. Nemusíte vyndávat věci z hromady krabic, což usnadňuje hledání a používání těchto předmětů. Týká se to například kontejnerových skladů, kde máte skutečně dostatek prostoru. 

Zabezpečený sklep však můžete dále používat na uskladnění jiných věcí, které nejsou pro zloděje tak zajímavé a lákavé. 

Pronajměte si mini sklad podle svých potřeb

Konečně vás nemusí trápit zloději v domě. Prozkoumejte možnosti samoobslužných skladů. Pronajmout si můžete klidně pouze 3 m2 nebo klidně prostor o rozloze 37 m2. Půl roku, dva nebo deset let? Je to jenom na vás. 

Ke svému osobnímu skladu se vždycky dostanete pohodlně autem, ve dne v noci. 

Zjistěte víc o mini skladech v Praze >>>